Ana Sayfa » TEDARİK ve KARGOLAMA » Sipariş Paketlerine Hediye ve Teşekkür Kartı Ekleme

Sipariş Paketlerine Hediye ve Teşekkür Kartı Ekleme

yazan: E-ticarete Dair
Sipariş Paketlerine Hediye ve Teşekkür Kartı Ekleme

Sipariş paketlerine numune ürünler, indirim kuponları ve kişisel notlar gibi sürprizler eklemek müşterilere teşekkür etmenin harika bir yoludur. Müşteri sadakati oluşturmak ve yaptığınız her satışta beklentileri aşmak çok önemlidir. Sipariş paketlerine eklenen kişiselleştirilmiş jestlerle müşteriyi özel hissettirerek, müşterilerinizin beklentilerini her yönden aşmış olursunuz. Müşterileriniz kendilerini değerli hissediyorsa, web sitenizden tekrar alışveriş yapma olasılıkları çok daha yüksektir.

Sipariş Paketlerine Sürpriz Eklemek Neden Önemlidir?

Siparişleri müşterilerinize göndermeden önce paketinize ekleyebileceğiniz küçük bir sürpriz, müşteriyle bağlantı kurmak ve tekrar satın alma işlemlerini hızlandırmak için fırsat sağlar. İyi uygulandığında, marka hikayenizi oluşturmak ve müşterileriniz üzerinde olumlu bir ilk izlenim bırakmak için inanılmaz derecede faydalı bir araçtır.

Çoğu zaman beklenmedik olan sipariş paketi sürprizleri, güveni ve marka bağlılığını artırmaya yardımcı olurken, müşterileri yalnızca başka bir satın alma işlemi yapmaya değil aynı zamanda e-ticaret sitenize başkalarını yönlendirmeye de teşvik edebilir.

Sipariş Paketlerine Sürpriz Eklemenin Maliyeti

Bazı pazarlama stratejileri bütçenizi çok fazla tüketir ve yatırım yapmaya değmez. Sipariş paketlerine ekleyecekleriniz küçük bir kağıttan ya da ücretsiz temin edeceğiniz ürünlerden oluşacağı için oldukça düşük maliyetlidir. Ayrıca bunların müşterilere dağıtma maliyeti zaten ödenmiştir. Online sitelerin ürün tekliflerinden yararlanmaları, promosyonların ve gelecek indirimlerin reklamını yapmaları, müşterilere indirimler ve özel hediyeler için uygun maliyetli bir yol sunar. Müşteriye katacağınız değer, harcadığınızdan büyük ölçüde fazla olacaktır.

Sipariş Paketlerine Ne Eklenir?

Parasal değeri olan ürünler eklemeden paketinize ekstra değer katmanın birçok yolu vardır. Bu tür değerli sürprizler müşteride markanız hakkında uzun süreli olumlu bir izlenim bırakabilir. Bütçenize bağlı olarak şunları deneyebilirsiniz:

1. İndirim Kuponu

Sipariş paketlerine indirim kuponu eklemek birçok markanın yaptığı bir uygulamadır. Kupon kodları e-mail ile yollanabilse de ürünle birlikte gönderdiğinizde müşteriye ulaştığından emin olursunuz. İndirim kuponlarında genellikle bir sonraki sipariş için belirli bir tutarda indirim ya da yüzdesel indirim yer alır.

2. Ücretsiz Kargo

Online alışveriş yapanların birçoğu uygun fiyatlı teslimat bekliyor. Bu beklentiyi karşıladığınızda, daha fazlası için mutlaka geri gelirler. E-ticaret siteleri için mevcut en etkili promosyon taktiği olan ücretsiz kargoyu kupon kodu olarak sipariş paketine ekleyebilirsiniz.

3. Numune Ürünler

Sipariş paketlerine numune ürünlerden eklemek, müşterilere diğer ürünlerinizi tanıtmanıza ve onların beğenebileceği ürünleri öne çıkararak satış yapmanıza yardımcı olur. Müşteriler başka bir ürünü denemeyi düşündüğünde ya da yeni ürünlerinizi henüz keşfetmemişse siparişine diğer ürünlerden küçük örnekler eklemek, markanızı daha fazla tanıtmanın mükemmel bir yoludur.

Numune ürünler oldukça küçüktür ve sipariş paketinde fazla yer kaplamaz. Bu ürünlerin maliyeti çok düşük olacaktır ya da hiç olmayacaktır, ancak müşteri memnuniyetini büyük ölçüde artıracaktır.

4. Hediye Ürünler

Sipariş paketlerine numune ürün eklenmesi gibi hediye ürün eklenmesi de müşterilerinize yapacağınız bir jesttir. Hediye ürünler genellikle satışta olan ürünlerden farklı bir ürün grubundan seçilir. Sipariş paketlerine ekleyeceğiniz hediye ürünlerin pahalı olması gerekmez. Sevimli bir çıkartmadan mağazanızdaki bilezik, saç tokası, cilt bakım ürünü gibi küçük bir hediyelik eşyaya ya da ücretsiz olarak vermekten çekinmediğiniz herhangi bir şey olabilir. Müşterilerin beklemediği ürünler olduğu için onları şaşırtacak ve size olan bağlılığı artacaktır.

5. Teşekkür Kartları

Sipariş paketlerinde kullanabileceğiniz etkili ve ucuz bir yöntem de teşekkür kartıdır. Teşekkür kartı, basit bir karttır ancak müşteri ilişkileriniz için büyük bir adımdır. Markaya ait hoş bir tasarımla sizden alışveriş edilmesinden çok mutlu olduğunuzu göstermenizi sağlar. Teşekkür kartında marka değerlerinizden bahsederek farkındalık oluşturabilir ve müşterilerinizle bağlantıda kalmak için web sitenizi ve sosyal medya hesaplarınızı paylaşabilirsiniz. 

Teşekkür kartına yazabileceğiniz örnek yazılar:

  • Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
  • Satın aldığınız ürünlerin size şans getirmesi dileğiyle… 
  • İyi günlerde kullanmanız dileğiyle…
  • Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle…
  • Sağlıklı ve mutlu günlerde kullanmanız dileğiyle…

6. Kişisel Notlar

Müşteri etkileşimi kişiselleştirmenin mükemmel bir yolu el yazısı ile müşteriye özel not yazmaktır. Sipariş paketine ekleyeceğiniz özenle hazırlanmış bir not kartı müşterinin kendini ayrıcalıklı hissetmesini sağlar. Müşterilere her biriyle ayrı ayrı ilgilendiğinizi göstermiş olursunuz. 

El yazısı notlar, ucuz ve etkili oldukları için yeni başlayan e-ticaret siteleri için harika bir taktiktir. Bu tür notlar, büyük firmaların artık sağlayamadığı bir müşteri deneyimi sağlayarak size mevcut pazarda bir avantaj sunar. Müşteriye özel yazacağınız kişisel notlar, müşterinin ismini ve imzanızı içermelidir.

Sonuç

Sipariş paketinin içine ürün dışında herhangi bir şey eklemek marka mesajınızı yaymak ve müşterinizin deneyimini geliştirmek için mükemmel bir fırsattır. Kesinlikle başarılı bir e-ticaret işini yürütmenin önemli bir parçası değildir, ancak müşterilerinize ek değer sağlamanın harika bir yoludur. Doğru yapılırsa, alışveriş yapanları gelecekteki satın alımlar için geri getirecek ve marka sadakatini güçlendirecektir. Bu önemli fırsatı yapılması gereken bir pazarlama faaliyeti olarak düşünebilirsiniz.

Sipariş paketlerine ekleyebileceğiniz sürprizlerden sizin için en uygun olduğunu bulmak amacıyla bu fikirlerden birkaçını deneyin ve hangisinin pazarlamanız, satışlarınız ve kâr marjlarınız üzerinde en iyi etkiye sahip olduğunu keşfedin.

Benzer Yazılar