Ana Sayfa » ONLINE PAZARYERİ » n11 Platformu ve Mağaza Açma

n11 Platformu ve Mağaza Açma

yazan: E-ticarete Dair
n11 Platformu

Doğuş Grubu ve Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Group ortaklığında kurulan n11, 150 bin kayıtlı mağazası ve 17 milyon kayıtlı üye sayısıyla Türkiye’nin önde gelen e-ticaret alışveriş platformudur. n11, teknolojik yatırımları ve kişiselleştirme özellikleriyle müşterilerine esnek, hızlı ve ulaşılabilir bir alışveriş deneyimi yaşatıyor. Sunduğu çeşitli tema ve konseptlerle sofra ve mutfaktan teknolojiye kadar pek çok kategoride müşterilerinin her aradığını kolaylıkla keşfetmesini sağlıyor.

Neden n11?

n11’de satış yapmanın en büyük avantajlarından biri yerleşik bir müşteri tabanına sahip olmanız ve sıfırdan bir müşteri tabanı oluşturmaya çalışmaktan daha hızlı fark edilmenizdir. Başka hiçbir yerde bulunmayan benzersiz kupon indirimlerinden yararlanmak isteyen kişiler n11’i ziyaret eder. 

İşte n11’de satış yapmanın başlıca avantajlarından bazıları:

n11depom

n11depom, n11 ve Ekol lojistik iş birliği ile ortaya çıkan fulfillment hizmeti veren e-ticaret lojistiğidir. Sizin yerinize depolama, tüm satış kanallarından gelen siparişleri kargolama ve iade işlemlerinizi yapar. Lojistik ile ilgili tüm operasyonel işlerden sorumlu olur.

n11cloud

n11cloud, çeşitli sektörlerdeki satıcılarının altyapıyla ilgili maliyetlerinden tasarruf etmelerini sağlar. n11cloud kullanıcıları, sanal sunucu/konteyner ve altyapı kaynaklarını portal üzerinden kolaylıkla yönetebilir ve sistem kaynaklarını anlık olarak çoğaltıp azaltabilir.

n11.com E-İhracat

E-İhracat, n11 güvencesiyle satıcıların daha çok kullanıcıya ulaşabilmeleri ve satışlarını artırabilmeleri için birçok farklı ülkede satış yapmasını sağlar.

n11 Mağaza Destek Noktaları

n11.com’da mağazası olan veya mağaza açmak isteyen herkesin aşağıdaki konularda bilgi ve destek alabileceği İstoç, Eminönü, İzmir, Antalya ve Adana’da Mağaza Destek Noktaları bulunmaktadır.

Fotoğraf Stüdyosu

Profesyonel fotoğrafçılardan randevu sistemiyle ücretsiz çekim desteği alabilirsiniz. Çekimden sonraki gün fotoğraflar size flash bellek ile teslim edilir. Bu fotoğrafları sadece n11’de kullanabilirsiniz.

Mağaza Açılış ve Platform Desteği

n11’de mağazanız varsa Mağaza Destek Noktası’ndaki ofis asistanlarından istediğiniz konularda destek alabilir, mağazanız yoksa açılış süreçleriyle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

E-Ticaret Eğitimleri

Platformla ilgili tüm konularda verilen e-ticaret eğitimlerine katılabilirsiniz.

Kategori Yöneticileri ile İletişim ve Koordinasyon

Mağaza Destek Noktası’nda kategori yöneticileri ile iletişime geçebilir ve satışlarınızı iyileştirecek stratejileri görüşebilirsiniz.

Satış ve Kampanyalarla İlgili Toplantılar

Mağaza Destek Noktaları’nda satış ve kampanyalar ile ilgili kategori toplantıları yapabilirsiniz.

Paketleme ve n11 Promosyon Ürünleri

n11’de satıcıysanız Mağaza Destek Noktaları’ndan hesap makinesi, flash bellek, takvim, defter, çanta, n11 kutusu gibi ürünleri ücretsiz temin edebilirsiniz.

Ücretlendirme

n11’deki mağazanıza 3.000 adete kadar ücretsiz ürün yükleyebilirsiniz.

n11 Komisyon Oranları

Uygulanan komisyon oranlarına KDV dahildir.

Elektronik %5 – %10

Anne & Bebek  %14 – %20

Ev & Yaşam %10 – %25

Spor & Outdoor %6 – %15

Kitap, Film, Müzik, Oyun %4 – %15

Bilet, Tatil & Eğlence %17

Kozmetik & Kişisel Bakım %14 – %15

Moda %17 – %20

Mücevher & Saat %5 – %20

Otomotiv & Motosiklet %5 – %11

n11 Reklam Modelleri

n11’de listeleme yaptığınızda ürünlerinizi milyonlarca kişinin karşısına çıkarmış olursunuz. Ürünlerinizi doğru kitlenin önüne çıkardığınızdan emin olmanın bir yolu n11 reklamlarından yararlanmaktır. Son derece kolay yapıya sahip olan reklamlar en rekabetçi kategorilerde bile arama sonuçlarının en üstüne çıkmanıza yardımcı olabilir.

Aşağıda yer alan farklı reklam modellerini kullanarak doğru alıcılara ulaşabilir ve böylece satışlarınızı artırabilirsiniz:

Listeleme Reklamı

Süper yazısı ile ürünlerinizin listelerin en üstünde yer almalarına izin vererek görünürlüğünü artıran reklam çeşididir. Mini, Orta, Büyük ve Dev Etki olarak dört paket bulunur. Listeleme Reklamı ürün listelemenizi arama sonuçlarının en üstüne çıkarmanın mükemmel bir yoludur.

Katalog Listeleme Reklamları

Katalog Listeleme Reklamları aynı ürünü satan diğer mağazaların önüne geçebileceğiniz bir reklam türüdür. Mağazanız sadece katalog listeleme sayfalarında ve ilgili ürünün ürün detay sayfasında diğer mağazalar arasında farklılaşır ve üst sıralara çıkar.

Ürün detay sayfasında aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz:

Süper İkon: Mağaza isminizin yukarısında ‘Süper’ yazılı bir ikon yer alır. Bu ikon sayesinde mağazanız diğer mağazalar arasından kolayca ayırt edilir.

Çerçeve: Mağazanız farklı bir çerçeve rengi ile gösterilir ve diğer mağazalar arasında kolaylıkla dikkat çeker.

Facebook ve Instagram Reklamı

Site dışı reklam modeli ile marka bilinirliğinizi artırabilir, ürün detay sayfanıza trafik çekerek ürünlerinizi yeni kullanıcılara ulaştırabilirsiniz. Ürünlerinizi n11’de görüntülemiş, Favorilerim veya sepetine eklemiş kullanıcıları n11 dışında da hedefleyebilir ve satın almaya yönlendirebilirsiniz. 

Sponsorlu Ürün Reklamı

Ürünlerinizin listelendiği sayfada en üst kısımda yer alan ve ilk 5 sıra içerisinde gösterilmesini sağlayan reklam çeşididir.

Sponsorlu Mağaza Reklamı

n11.com’da kullanıcıların yaptığı anahtar kelime aramalarında, diğer reklam çeşitlerinden farklı olarak hem ürünlerinizi hem de mağazanızı aynı anda ve sayfanın en üst kısmında ön plana çıkarabileceğiniz tek reklam çeşididir.

n11 Satıcısı Olmak İçin Gerekenler

Türkiye Cumhuriyeti vergi numarası, e-posta hesabı ve banka hesabına sahip tüm şirketler n11’de satış yapabilir.

Şirket türü seçiminize göre online olarak Satıcı Ofisi üzerinden sisteme yüklemeniz gereken evrak listesi aşağıdaki gibidir:

Şahıs Şirketleri için:

 • Vergi Levhası (Son 1 yıl)
 • İmza Sirküleri (Sicil kaydı bulunmuyor ise imza beyanı evrağı eklenebilir.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ( Sadece ön yüz )
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (Komisyon anlaşması)
 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (n11.com Sözleşmesi)

Sermaye Şirketleri veya Adi Ortaklıklar için:

 • Güncel Faaliyet Belgesi (Son 6 ay) – Faaliyet belgeniz bulunmuyor ise güncel KDV tahakkuk fişinizi ilgili kısma ekleyebilirsiniz.
 • Vergi Levhası (Son 1 Yıl)
 • Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi
 • İmza Sirküler
 • Ortaklık Sözleşmesi (Adi Ortaklıklar için)
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (n11.com Komisyon Anlaşması)
 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (n11.com Sözleşme)

n11 Başvurusu

n11’de satıcı olmak için buradan başvuru yaparak dört adımda mağazanızı açabilirsiniz.

 1. Adım: Üyelik Formu
 2. Adım: Aktivasyon
 3. Adım: Evrak Yönetimi
 4. Adım: Kategori Onayı

n11.com sözleşmelerinizi satıcı ofisiniz üzerinden Hesabım > Evrak Yönetimi alanından indirebilirsiniz. İlgili sözleşmeleri kaşeli ve imzalı olarak (imza sirkülerinde yer alan imza) pdf ve jpeg formatında sisteme yükleyebilirsiniz.

1-3 gün arasında evraklarınız kontrol edilerek onaylanmaktadır.

Platform Eğitimi

Ürün yüklemeden muhasebe süreçlerine kadar birçok konuda Sınıf İçi ve Online Eğitimlerden yararlanabilirsiniz.

Kargo

Satış yapılan ürünler n11’de size özel uygun fiyatlı kargo anlaşması üzerinden gönderilmektedir.

Sonuç

n11, yeni başlayan satıcılara uyum sağlamak için elinden gelenin en iyisini yaparak işlerini kolaylaştırır. n11’de bir mağaza açarak milyonlarca ziyaretçinin pazarda gezinme ve ürünlerinizi görme avantajına sahip olursunuz. Ev dekorasyonundan giyim ve aksesuara kadar farklı kategorilerde ürün listelemeleye fırsat veren n11 ayrıca satışları teşvik etmek için ürünlerinizde indirimler ve kuponlar sunmanıza da olanak tanır. n11’e satıcı olarak abone olmaya karar verirseniz aylık 17 milyondan fazla aktif kullanıcıya satış yaparsınız.

Benzer Yazılar